Analitycy Bitcoina ostrzegają przed pułapką byków

Updated: 2 years

Bitcoin (BTC) w ciągu ostatnich 24 godzin zdołał ładnie wzrosnąć, a sentyment rynkowy natychmiast się zmienia. Obawy ustępują, rynek odzyskuje nadzieję i mówi się nawet o rozpoczęciu nowego rynku byka. Istnieje jednak duża szansa, że ludzie wiwatują zdecydowanie za wcześnie. Czy możliwa jest pułapka na byki?

Cena bitcoina wzrasta o 4%

.
Cena bitcoina unosiła się wczoraj rano tuż nad poziomem 19 100 USD, a następnie zaczęła się znacząco wspinać. Bitcoin na krótko napotkał opór w okolicach 19 500 USD, 19 800 USD i oczywiście 20 000 USD, ale dość szybko przebił wszystkie trzy poziomy.

Bitcoin osiągnął wczoraj wieczorem szczyt w okolicach 20 400 USD, ale potem utrzymywał się stabilnie w okolicach 20 200 USD. Dziś rano BTC ponownie przetestował poziom 20 400 USD, ale ponownie nie udało się go przebić. W chwili pisania tego tekstu cena BTC ponownie spadła poniżej 20 000 USD, osiągając 19 900 USD na KuCoin i 19 250 EUR na Bitvavo. Oznacza to, że cena BTC wciąż rośnie o 4% w dniu dzisiejszym.

.

Wsparcie dla Bitcoina utrzymuje się

.
Kilka tygodni temu Whale Map wskazywał, że tuż powyżej 19 000 USD jest ważną granicą, gdyż wokół tej ceny kupiono sporo BTC. Tak więc ta cena na razie się utrzymała, ale bitcoin tak naprawdę wciąż porusza się w tym samym zakresie, w którym ceny tkwią już od ponad dwóch tygodni. Na tym rynku HODL’erów wciąż bardzo brakuje nowych nabywców.

Niemniej jednak, daje to pewność, że bitcoin może nadal rosnąć w krótkim terminie. Możemy wtedy zobaczyć test granicy 24 000 USD w najbliższym czasie. Wydaje się jednak prawdopodobne, że po tym bitcoin ponownie spadnie i że wkrótce zobaczymy również re-test niedawnego niżu poniżej 18 000 USD, jeśli nie nawet nowe niższe minimum.

To, jak cena poruszy się dzisiaj, może w dużej mierze zależeć od tego, jak później otworzą się amerykańskie rynki akcji. Rynki akcji, takie jak S&P 500, pozostały wczoraj zamknięte z powodu święta w USA. Mimo to, kontrakty terminowe SPX premarket są już zielone, co może być dobrym znakiem, biorąc pod uwagę wysoką korelację między SPX a BTC.

Rezerwy bitcoinów na giełdach rosną

.
Analityk IT Tech pokazuje jednak, że rezerwy bitcoinów na giełdach gwałtownie rosną, a to zazwyczaj bardzo zły znak. Może to oznaczać, że te BTC zostaną wkrótce wyrzucone na rynek spot. To prawdopodobnie stworzy jeszcze większą presję sprzedaży.

Our Score